Dopravce DPD                 Nákup Bez Registrace        Nářadí do 15Kg od 0 Kč od 8tKč    Cenu Dopravy vždy vidíte při vložení zboží do Nák. košíku...            Expedice ČR Po-Pá 9-17h                  Pneu a Disky>1Ks od 0-169Kč/Ks          PLOTY po ČR od 209 Kč, >30tKč 0Kč   Hlavní Menu zboží jednotlivých Skladů Nelze kombinovat jednou dopravou        Záruka 24měsíců Nejsme Plátci DPH        Zpětný odběr pneumatik    Fajn Párty Rádio                   Popis po náhledu viz níže zde                                                                  Aktualizace zboží 1 denně    Poptávka pro kalkulaci oplocení     Realizace & Hudba Tonny GT-A.G.T.          Parfémy-Email, sortiment zboží, objednáte, Expedice do 24 hodin 

 

 

NajduZboží.cz

Expedice >0-24 hodin

Akční cena 3 219 Kč
k Expedici
Akční cena 163 Kč
k Expedici
Akční cena 2 673 Kč
k Expedici

Expedice >0-5 dnů

Akční cena 2 748 Kč
Dostupné
Akční cena 5 988 Kč
Dostupné
Akční cena 689 Kč
Dostupné

 

KONTAKTY

Profi717 - A.G.T.
Bravantice 187
742 81 Bravantice
tel: 739298667
tprofi(a)seznam.cz

» Plastové jímky chyby usazování
Nejčastější chyby při usazování samonosných nádrží

Jak jsme si již v minulém článku řekli plastové jímky (vodoměrné šachty) dělíme na samonosné a ne samonosné

Dnes jsi něco napíšeme o chybách při usazování samonosných nádrží.

  • Od naší společnosti vždy při odběru jakéhokoliv výrobků obdržíte technologický postup usazení. Jedná se o správný postup usazení plastových nádrží tak aby plastové nádrže měli co
    nejdelší životnost. Tento postup je určen výrobcem a je vždy nutné ho dodržet.
  • Setkáváme se často při posuzování usazování nádrží s různým nedodržení těchto postupu. Můžeme zde dát nejčastější problémy při usazování plastových jímek.

  • Plastová jímka je usazena do míst se spodní vodou ( zde hrozí tlakem spodní vody její prolomení směrem dovnitř a následně její zhroucení).

  • Plastová jímka je usazena do jílového nebo jiného nepropustného podloží. Výkopem pro jímku vytvoříme bazén jelikož materiál jíl atd. je nepropustný. Při umístění šachty do takového podloží hrozí, že při deštích dojde tlakem venkovní vody zhroucením šachty směrem dovnitř pokud nebudou provedena další zabezpečení před spodní vodou jako je sekundární šachta umístěna vedle s čepadlem, která při nastoupání hladiny tuto vodu přečerpává jinam.

  • Je použit nesprávný zásypový materiál – zde musíme podotknout, že každý výrobce definuje zásypový materiál zcela jinak. Nejčastěji se jedná o štěrkopísek s kulatými hranami o velikosti 4 až 16 milimetrů. Použitá výkopová zemina, žlutý kopaný písek není vhodným zásypový materiálem. Často se setkáváme s názorem různých stavebních firem, které takovéto práce provádějí jednou za deset let, že je možné samonosné jímky zasypat sutí z prováděné stavby. Musíme se ale ohradit, že taková to interpretace technologických postupu usazení je zcela mylná a musíme podotknout že takovéto usazení nemá šanci v případě poškození jímky na úspěch v reklamačním řízení u výrobce.
  • Plastová jímka je umístěna do vjezdu či v blízkosti parkovacích stání bez dalšího statického zajištění. U takovéto šachty hrozí buď její vyboulení či deformace až poškození pláště.
MDMzYmM2O