ŠACHTA JOLY 200x200 SMART šedá 1372IS 0.40 Kg/Ks STAVEBNINY Sklad21 JA185400039
185400039 0.40 Kg/Mj STAVEBNINY Sklad21 JA185400039
OkPlatby:QR Kód,OnI-Karta<6tKč
185400039 STAVEBNINY Sklad21 Dostupné: 4 Ks Váha: 0.40 Kg/Ks Popis: Popis
Vylehčená polypropylenová šachta s vysokou prostorovou tuhostí a pevností. Kónický tvar šachet umožňuje stohování a tím efektivní přepravu i skladování. Nižší hmotnost oceníte také při montáži. Šachty mají nátokové a výtokové otvory ve všech bocích a ve dně. Průměry jednotlivých otvorů jsou kompatibilní s běžně používanými kanalizačními rourami. Průměry pro připojení potrubí na bocích: 125, 160, 200, 250 mm. Průměry pro připojení odtokového potrubí ve dně: 125, 160, 200, 250, 315 mm.
Použití
Výrobky na této stránce jsou určeny pro sběr dešťové vody ze dvora, revizní šachta na pozemku nebo ve spodním podlaží nebo suchá šachta s uloženým vodovodním kohoutem. Šachta díky třem vstupním stěnám umožňuje ze třech míst přivést vodu rourou vhodného průměru a vývodem na čtvrté stěně odvést vodu kam potřeba. Šachta může být zakryta roštem nebo víkem. Víka a rošty nabízíme s madlem nebo s otvorem pro šroub M8 s maticí (jsou součástí dodávky) a slouží ke snadnějšímu vyjmutí víka nebo roštu.
Umístění šachty
Šachta se ukládá do betonu. Každá boční stěna šachty je opatřena kruhovými hrdly o různých průměrech. Průměry hrdel jsou pro každou velikost šachty různé a jsou uvedeny níže v tabulce. Pro vstup můžete použít boční stěny označené ENTRY, ENTRATA nebo ENTRE a pro výstup jednu boční stěnu označenou EXIT, USCITA nebo SORTIE. Při použití v exteriéru musí být odpadní potrubí od vpusti chráněno před účinky mrazu uložením do nezámrzné hloubky, tj. min. 1-1,5 metru (obvykle ve městech) vrstvy nadloží. V horských oblastech může být nezámrzná hloubka daleko větší, protože teploty tam klesají daleko více pod nulu.
Instalace
Šachta musí být uložena na rovné a hladké ploše. Aby nedošlo k naštípnutí dna šachty, nesmí být pod šachtou ani vedle šachty žádné ostré předměty. Pokud potřebujete využít udané nosnosti víka nebo roštu, musí být použit beton třídy C20/25 nebo B25 a šachta musí být do betonu uložena až ke spodnímu okraji rámečku - viz obrázek níže. Potřebná vrstva betonu pod šachtou a vedle šachty je přibližně jedna pětina výšky šachty. Není-li vyžadováno přejíždění automobilem a šachta není vystavována jiné podobné zátěži, může být (například na zahradě) jen zahrnuta zeminou. Čím více, bude zemina udusaná (zhutněná), tím lépe. Instalujete-li samostatný rámeček, pak celá jeho vnější část musí být uložena v betonu.
Rozměry
MS KRAJ<50Km >799 Kč
ZÁHONY VCP PLOTY Sklad8 0
Běžná cena
10 090,57 Kč
Naše cena 9 531,29 Kč
K odeslání > 5 Ks
BRÁNY A BRANKY | Zahradní brány VCP PLOTY Sklad8 7
Běžná cena
36 874,97 Kč
Naše cena 34 831,16 Kč
K odeslání > 5 Ks
SLOUPKY A VZPĚRY | Sloupky čtyřhranné
Běžná cena
1 267,75 Kč
Naše cena 1 197,49 Kč
K odeslání > 5 Mj
CP001122 SLOUPKY A VZPĚRY | Příslušenství ke sloupkům a vzpěrám | Betonové a montážní směsi VCP PLOTY Sklad8 0
Běžná cena
251,09 Kč
Naše cena 237,17 Kč
K odeslání > 5 Ks